Mezoterapia Mikroigłowa

Mezoterapia – jest to niechirurgiczna metoda profilaktyki i leczenia chorób skóry, jej regeneracji i poprawy wyglądu. Zabiegi polegają na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Wyróżnia się kilka rodzajów zabiegów określanych tą nazwą, z wyróżnieniem jednak w nazwie „przekaźnika” substancji. I tak znamy:
Mezoterapię bezigłową – gdzie wykorzystuje się urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, co zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, otwierając w niej kanały hydrofilowe, a co umożliwia przyswojenie preparatów leczniczych i substancji aktywnych
Mezoterapię igłową – w której za pomocą strzykawek o bardzo cienkich igłach wprowadza się substancje aktywne w skórę
oraz, interesująca nas, nowa metoda Mezoterapia mikroigłowa. Cząstki preparatów wnikają w głąb skóry wcześniej ponakłuwanej mikroigiełkami.
W JAKI SPOSÓB DZIAŁA?
System do mikronakłuć skóry o regulowanej głębokości od 0,2 mm do 2,2 mm, dostarcza do tkanki kwas hialuronowy oraz płynne składniki aktywne zawarte w dermokosmetykach.
Urządzenie pracuje z jednorazowymi, sterylnymi kartridżami do mezoterapii mikroigłowej.
12-igłowy kartdridż do mezoterapii mikroigłowejDzięki pokryciu igieł w nanotechnologii srebrem, występuje mniejsze tarcie podczas nakłuć tkanki, co skutkuje mniejszym szarpaniem, brakiem opuchlizny oraz szybkim gojeniem. Przy małych głębokościach mikronakłuć zabieg jest bezbolesny.

mezo_mikr_3

 

 

 

 

Urządzenie posiada możliwość regulacji prędkości pracy igieł, co ma bardzo duże znaczenie w intensywności wywoływania mikrokrwawienia przy pracy na głębokościach powyżej 0,5 mm. W przypadku mezoterapii mikroigłowej jest to działanie bardzo pożądane.

W mezoterapii płytkie nakłuwanie do głębokości 0,5 mm pełni rolę promotora przejścia dla nakładanych preparatów kosmetycznych, tj. umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Głębokie nakłucia powyżej 1 mm dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz tak jak w przypadku laserów frakcyjnych ablacyjnych czy nieablacyjnych.

Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

W celu aktywacji własnych czynników wzrostu przez płytki krwi musimy oddziaływać igłami na głębokość powyżej 1,5 mm. Stosując preparaty bezpośrednio na skórę bez mikronakłuć, w głębsze warstwy skóry przenika tylko około 0,3% składników aktywnych. Nakłuwając skórę otwieramy szereg mikrokanałów, które pozostają otwarte przez 20 minut po wykonaniu zabiegu i pozwalają na wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry w ilości kilkaset razy większej.

Zapraszam na bezpłatną konsultację

Comments are closed