Makijaż permanentny

 

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny – to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy, jak usta, oczy i brwi. W przypadku oczu jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności, natomiast w przypadku ust zaznaczenie i wyregulowanie ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do makijażu zwykłego, wytrzymuje od 3 do 5 lat.

 

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest w swej istocie formą tatuażu. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwników naturalnych. Pigmenty wprowadza się nieco płycej, niż w przypadku tatuażu zwykłego, bo zaledwie do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka.

 

Jak przebiega zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego zazwyczaj dzieli się na dwa etapy:
I. Wprowadzanie barwnika pod skórę – po nałożeniu maści znieczulających (w przypadku ust jest to znieczulenie dentystyczne), za pomocą pojedynczej igły, wprowadza się naturalny, ziołowy barwnik. Dla ust zazwyczaj wybiera się kolor o 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego. Kreski na powiekach wykonuje się czernią lub brązem. Brwi natomiast traktuje się odcieniami czerni i szarości. Zabieg może trwać od 1 do 3 godzin.

II. Poprawa makijażu – po ok. 2 dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Należy odczekać do momentu, gdy znikną one zupełnie (ok. 2 tygodnie) i wówczas wykonuje się korektę. Dzięki temu makijaż jest bardziej precyzyjny i wygląda naturalnie. Korekta trwa od 30 min do 2 godzin.

 

Jak pielęgnować?

Po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Twarz należy przemywać wodą lub delikatnym mleczkiem. Strupków absolutnie nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować. Przez kilka dni po zabiegu, powinno unikać się sauny oraz basenu. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po nałożeniu makijażu.

 

Jak długo utrzymuje się taki makijaż?


Trwałość makijażu permanentnego zależy zarówno od barwników wykorzystanych do jego wykonania, jak i indywidualnych cech kobiety. Najczęściej jego efekt utrzymuje się prze ok. 3 lata, po tym czasie zalecane jest jego poprawienie, w celu zwiększenia intensywności barwników. Specjaliści twierdzą także, że aby wydłużyć trwałość makijażu permanentnego, należy unikać częstego opalania. Promienie słoneczne mają bowiem właściwości rozjaśniające pigment.

 

 

Do Makijażu pernamentnego wykorzystuję najnowszej generacji sprzęt zawierający laser biostymulujący, który przyspiesza gojenie się skóry a jednorazowe dysze wraz z igłami gwarantują higienę i bezpieczeństwo.

Wysoki poziom usług gwarantują barwniki firmy:

Zarówno pigmenty, korektory jak i kamuflaże posiadają wymagane certyfikaty jakości oraz spełniają wszelkie standardy europejskie. Otrzymały również prestiżowe nagrody:


Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich Beauty Vision 2010 dla pigmentów Purebeau do makijażu permanentnego
 
 
Medal MERCURIUS GEDANENSIS na Targach Kosmetycznych Uroda 2010 za barwniki Purebeau do makijażu permanentnego

 
 

Zapraszam na bezpłatną konsultację

Comments are closed